Vasario 16-osios minėjimai Spausdinti
Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 
Penktadienis, 16 Vasaris 2018 10:13

 

Vasario 15-ąją šauliai dalyvavo minėjimuose.

 

Ryte šauliai vyko į Minaičius, esančius Radviliškio rajone. Renginys buvo skirtas paminėti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos paskelbimo 69 – ąsias metines. 1949 m., net ir esant okupacijai, pasirašytoji Lietuvos laisves kovos sąjūdžio deklaracija skelbė jog, LLKS prisiima atsakomybę vadovauti nepriklausomos bei demokratinės Lietuvos valstybės atkūrimui, kurioje garantuojamos lygios teisės visiems Lietuvos piliečiams bei užtikrinama socialinė globa, buvo skatinamas pasipriešinimas represijoms. Deklaraciją pasirašė aštuoni partizanai, tačiau nei vienas iš jų nesulaukė išsvajotos Lietuvos laisvės.

Po minėjimo šaulių iniciatyva buvo pravesti šaudymai.

 

Vakare Šiauliuose vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimai. Šią dieną 1918 m. Vilniuje buvo pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad Lietuvos valstybė yra atkuriama.

Šauliai laikė deglus kartu su skautais ir pasieniečiais, o vėliau prisijungė prie bendros eisenos. Džiugu, kad šaulių gausa stebino. Tai, kad jaunimui rūpi Tėvynės istorija, įrodo, kad Lietuvos šaulių sąjunga nukreipia jaunimą tinkama linkme!