Pagrindinis meniu

Prasmingas pagarbos bėgimas Spausdinti
Parašė Baisogalos 8-osios kuopos šaulė Giedrė Nakutienė   
Trečiadienis, 13 Sausis 2016 22:36

Baisogalos 8-osios kuopos šauliai dalyvavo  sostinėje  vykusiame XXV-ąjame tradiciniame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu", skirtame pagerbti 1991-ųjų metų sausio 13-osios Laisvės gynėjus. Šiemet  devynių kilometrų bėgime rekordinis  4500 dalyvių skaičius!


Renginyje dalyvavo įspūdingai gausus Lietuvos karių ir Šaulių Sąjungos atstovų  būrys. Lietuvius Laisvės gynėjų dieną palaikė ir būrys kitų šalių komandų – bėgikai iš Japonijos, JAV, Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Ukrainos, Švedijos, Gruzijos bei Ispanijos. Buvo smagu pajusti tą nepaprastą vienybės jausmą, kartu bėgant  garsiai ištarti savos Tėvynės vardą ir matyti tiek daug besišypsančių veidų.

Kaip prasminga, kad ši Sausio 13-osios data, vienija skirtingų tautų, kartų, pomėgių, profesijų, tikėjimų, įvairia patirtimi ir amžiumi žmones, ir primena, kad žuvusiųjų  gyvybėmis, krauju ir jaunyste iškovota Laisvė – didelė dovana mūsų Tėvynei ir kiekvienam žmogui: lietuviui, latviui, estui, japonui, ukrainiečiui ar amerikiečiui. Šis bėgimas vėl primena, kad Tautų vienybė, žmonių ryžtas, stulbinanti drąsa  ir tikėjimas leidžia įvykti stebuklams.

Norisi, kad mus vienytų ne tik tarptautinis bėgimas ar kartu dainuojamos dainos , bet ir veikla ,,vardan tos Lietuvos“.

 Norisi, kad šį vardą girdėtų visi.